Quantcast
Reconeguts xefs de Catalunya elaboraran àpats nadalencs al GastroNadal Online – Vadegust

Reconeguts xefs de Catalunya elaboraran àpats nadalencs al GastroNadal Online

L'esdeveniment tindrà lloc des de dos quarts de deu del matí d'aquest dissabte i fins a dos quarts de vuit de vespre

L’Antiga Fàbrica Estrella Damm de Barcelona es convertirà el proper dissabte 12 de desembre en el plató principal de la primera edició del #GastroNadal2020, un esdeveniment online en el qual reconeguts xefs d’arreu de Catalunya elaboraran les propostes gastronòmiques que han preparat per aquestes festes de Nadal als seus restaurants.

Un total de vint-i-un xefs de reconeguts restaurants repartits per tot el territori català participaran en aquesta iniciativa, promoguda i organitzada per Estrella Damm i GastroEvents, en la qual explicaran el que es courà per Nadal als seus establiments, posant a l’abast dels seus seguidors el receptari més complet i variat de la cuina nadalenca d’enguany, i que també oferiran en format delivery, per tal que durant aquestes festes es puguin emportar i gaudir a casa. A més, el reconegut sommelier Ferran Centelles proposarà el maridatge ideal d’algunes d’aquestes elaboracions amb cerveses Damm.

Receptes d’ahir i d’avui que prepararan, des de l’Antiga Fàbrica Estrella Damm o des de les cuines dels seus restaurants, des de dos quarts de deu del matí i fins a dos quarts de vuit de vespre. Més de deu hores de la millor gastronomia que podran seguir-se en directe a través del canal de Youtube de GastroEvents Online.

Una iniciativa més que es fa sota el paraigües de #quenosapaguinelsfogons, amb el propòsit de donar suport al sector de l’hostaleria, un dels sectors que més ha patit les conseqüències de la crisi sanitària derivada de la COVID-19.

Establiments i xefs participants a #GastroNadal2020

  9.30 hOriol CastroDisfrutar**Barcelona
10.00 hDavid AndrésVia Veneto*Barcelona
10.30 hFermí PuigFermí PuigBarcelona
11.00 hCarles AbellánLa BarraBarcelona
11.30 hFran LópezXerta*Barcelona
12.00 hCarles GaigGaig BarcelonaPuigcerdà
12.30 hMarc GasconsEls Tinars*Llagostera
13.00 hAlbert AdriàTorrons VicensBarcelona
13.30 hNandu JubanyCan Jubany*Vic
14.00 hPere ArpaCa l’Arpa*Banyoles
14.30 hQuim CasellasCasamar*Llafranc
15.00 hJoan Roca i  Montserrat Fontané Jordi RocaMas Marroc i Can Roca   Casa CacaoGirona
16.00 hCesc RoviraFonda Xesc*Gombrèn
16.30 hVicent GuimeràL’Antic Molí*Ulldecona
17.00 hCarles FlinchCal ManelAndorra
17.30 hAda ParelladaSempronianaBarcelona
18.00 hQuim MárquezEl Quim de la BoqueriaBarcelona
18.30 hVictor QuintillàLluerna*Sta. Coloma de Gramanet
19.00 hAlbert RaurichDos Palillos*Barcelona

Nou comentari