Reconeguts xefs de Catalunya elaboraran àpats nadalencs al GastroNadal Online

L’Antiga Fàbrica Estrella Damm de Barcelona es convertirà el proper dissabte 12 de desembre en el plató principal de la primera edició del #GastroNadal2020, un esdeveniment online en el qual reconeguts xefs d’arreu de Catalunya elaboraran les propostes gastronòmiques que han preparat per aquestes festes de Nadal als seus restaurants.

Un total de vint-i-un xefs de reconeguts restaurants repartits per tot el territori català participaran en aquesta iniciativa, promoguda i organitzada per Estrella Damm i GastroEvents, en la qual explicaran el que es courà per Nadal als seus establiments, posant a l’abast dels seus seguidors el receptari més complet i variat de la cuina nadalenca d’enguany, i que també oferiran en format delivery, per tal que durant aquestes festes es puguin emportar i gaudir a casa. A més, el reconegut sommelier Ferran Centelles proposarà el maridatge ideal d’algunes d’aquestes elaboracions amb cerveses Damm.

Receptes d’ahir i d’avui que prepararan, des de l’Antiga Fàbrica Estrella Damm o des de les cuines dels seus restaurants, des de dos quarts de deu del matí i fins a dos quarts de vuit de vespre. Més de deu hores de la millor gastronomia que podran seguir-se en directe a través del canal de Youtube de GastroEvents Online.

Una iniciativa més que es fa sota el paraigües de #quenosapaguinelsfogons, amb el propòsit de donar suport al sector de l’hostaleria, un dels sectors que més ha patit les conseqüències de la crisi sanitària derivada de la COVID-19.

Establiments i xefs participants a #GastroNadal2020

  9.30 hOriol CastroDisfrutar**Barcelona
10.00 hDavid AndrésVia Veneto*Barcelona
10.30 hFermí PuigFermí PuigBarcelona
11.00 hCarles AbellánLa BarraBarcelona
11.30 hFran LópezXerta*Barcelona
12.00 hCarles GaigGaig BarcelonaPuigcerdà
12.30 hMarc GasconsEls Tinars*Llagostera
13.00 hAlbert AdriàTorrons VicensBarcelona
13.30 hNandu JubanyCan Jubany*Vic
14.00 hPere ArpaCa l’Arpa*Banyoles
14.30 hQuim CasellasCasamar*Llafranc
15.00 hJoan Roca i  Montserrat Fontané Jordi RocaMas Marroc i Can Roca   Casa CacaoGirona
16.00 hCesc RoviraFonda Xesc*Gombrèn
16.30 hVicent GuimeràL’Antic Molí*Ulldecona
17.00 hCarles FlinchCal ManelAndorra
17.30 hAda ParelladaSempronianaBarcelona
18.00 hQuim MárquezEl Quim de la BoqueriaBarcelona
18.30 hVictor QuintillàLluerna*Sta. Coloma de Gramanet
19.00 hAlbert RaurichDos Palillos*Barcelona

Nou comentari